پوشش ضد زنگ چیست؟ مزایای صنعتی آن چیست؟

چسب چوب ، چسب کاشی ، بتن همه کاره ، ضد زنگ

پوشش ضد زنگ چیست؟ مزایای صنعتی آن چیست؟

استفاده از پوشش مناسب ضد زنگ روی فولاد، محافظت اساسی از آن را در برابر اثرات زیان آور ناشی از قرار گرفتن در معرض آب ایجاد می کند. چنین مواجهه ای که باعث ایجاد زنگ زدگی می شود می تواند بر عملکرد اجزای مختلف تأثیر منفی بگذارد و احتمال خرابی مهم تجهیزات را در برخی مواقع باز بگذارد. در Secoa Technology، ما پوشش‌های ضد زنگ و دیگر انواع پوشش‌های ضد خوردگی را برای فولاد و فلزات ارائه می‌کنیم که به طور موثر در چالش‌برانگیزترین محیط‌های صنعتی کار می‌کنند.

اثرات مخرب زنگ

واکنش اکسیداسیون زمانی رخ می دهد که اکسیژن با آهن مواجه شود. واکنش حاصله اکسید آهن تولید می کند که به صورت پودر نارنجی (زنگ) روی سطح فلز ظاهر می شود.

هنگامی که آهن و فولاد در معرض آب و هوا قرار می گیرند، زنگ می تواند روی آهن و فولاد ایجاد شود. بنابراین، استفاده از پوشش ضد زنگ بسیار مهم است. انواع خاصی از فلزات دارای واکنش های اکسیداسیون هستند که منجر به فرآیند خوردگی با سرعت کمتری می شود. به عنوان مثال، برنج، مس و برنز پتینه ای را تشکیل می دهند که از این فلزات محافظت می کند.

کاهش قدرت

از آنجایی که به فولاد و آهن مربوط می شود، زنگ زدگی می تواند به طور قابل توجهی استحکام عناصر ساختاری تولید شده با این مواد را کاهش دهد. زنگ، که جای خود فلز را می گیرد، ضخامت آن را کاهش می دهد و حتی می تواند سوراخ هایی را در تارهای تیر و سایر اجزای ساختاری ایجاد کند.

به خطر انداختن عملکرد

عملکرد قطعات متاثر از زنگ زدگی نیز می تواند بر عملیات صنعتی تأثیر بگذارد. همانطور که پودر پوسته پوسته روی سطح فلز ایجاد می شود، می تواند اصطکاک ناخواسته را در کاربردهای خاص ایجاد کند.

به عنوان مثال، عملکرد دو قسمت طراحی شده برای لغزش از کنار یکدیگر با مقاومت صفر یا کم می تواند با ایجاد زنگ زدگی در یک یا هر دو سطح مهار شود. علاوه بر این، از آنجایی که زنگ قدرت مغناطیسی آهن را ندارد، می تواند بر عملکرد قطعات مغناطیسی تأثیر منفی بگذارد.

زنگ زدگی که در وسایل الکترونیکی ساخته شده با آهن یا آلیاژهای آهن ایجاد می‌شود، می‌تواند با کاهش توانایی آن‌ها در هدایت الکتریسیته، به عملکرد آن‌ها آسیب برساند.

در نتیجه اثرات منفی ناشی از زنگ زدگی، استفاده از پوشش مناسب ضد زنگ روی سطوح فولادی و آهنی خاص مهم است. در Secoa Technology، ما طیف وسیعی از پوشش‌ها را ارائه می‌دهیم که از خوردگی جلوگیری می‌کنند و در برابر اثرات تضعیف کننده مواد شیمیایی روی فلزات محافظت می‌کنند.

استفاده از ضد زنگ ها بسیار مهم هستن و از این رو به شما ضد زنگ های شرکت محیا شیمی قرن رو حتما پیشنهاد میکنیم

کلیدواژه : ضد زنگ
mahyashimi
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *