چسب چوب چیست؟ انواع چسب چوب چیست؟ کجا و چگونه چسب چوب استفاده می شود؟

چسب چوب ، چسب کاشی ، بتن همه کاره ، ضد زنگ

استفاده از مواد چوبی با توسعه صنعت به طور قابل توجهی بهبود یافته و در نتیجه تقاضا برای چسب چوب نیز افزایش یافته است.

امروزه انواع مختلفی از چسب چوب وجود دارد. انتخاب محصول مناسب برای صاف و بدون دردسر کار شما بسیار مهم است. اول از همه، شما باید منطقه کاربردی خود را شناسایی کرده و چسب مناسب برای آن انتخاب کنید. چندین نوع چسب وجود دارد که معمولاً در صنایع چوبی استفاده می شود. استفاده از هر یک از اینها بر اساس خواصی مانند زمان پخت، استحکام، ویسکوزیته و مقاومت در برابر آب متفاوت است.

چسب و چسب چوب آکفیکس طیف وسیعی از راه حل ها را در این زمینه به کاربران خود ارائه می دهد. اینها چسب های پلی اورتان، چسب های مبتنی بر سیلیکون، چسب های پایه آب، چسب های سیانواکریلات و چسب های آئروسل هستند.

5 نوع از محبوب ترین چسب های چوب و کاربرد آنها می باشد

1. پلی وینیل استات (چسب سفید، چسب PVA، چسب PVA) چوب

چسب ها بر پایه آب هستند و معمولاً برای تولید مبلمان استفاده می شوند. از آنجایی که تمیز کردن سطح بسیار مهم است، باقی مانده های چسب قدیمی باید تمیز شوند و سطح باید عاری از آلودگی باشد. هنگام اعمال بر روی محیط های عمودی نیاز به فشار دادن دارد. D2 و D3 می‌توانند در کلاس‌های مقاومت در برابر آب باشند. از آنجایی که در برابر آب مقاوم است، در فرآیندهای چسبندگی با حجم بالا مانند چسباندن کاغذهای تزئینی بر روی سطوح در ساخت پنجره ها، نازک کاری ها، درها، چارچوب درهای خارجی، پله ها و مبلمان چوبی مقاوم در برابر بخار آب و رطوبت استفاده می شود. چسب سفید در ترکیه با نام‌های چسب چارچوب، چسب تماسی، چسب مبلمان، چسب قاب و چسب چوب بر پایه آب شناخته می‌شود، در حالی که در دنیا با نام‌های چسب سفید، چسب چوب، چسب مایع، چسب مبلمان، چسب نجاری و… چسب PVA.

PA360

2. چسب اپوکسی دو جزئی (E300)، چسب چوب اپوکسی.

آنها چسب های بسیار قوی با خاصیت پرکنندگی بالا هستند. آنها نیازی به فشار ندارند. اپوکسی ها ضد آب هستند و می توان آنها را با پودر خشک با رنگ مناسب ترکیب کرد تا با رنگ چوب متعادل شود. می توان از آن در هر دو کار ساخت و تعمیر استفاده کرد. اگرچه اپوکسی ها چسب های بسیار قوی هستند، اما نباید در نواحی چرخشی و دینامیکی استفاده شوند. چسب های سفید (D2، D3)، چسب های پلی اورتان (360FC، PA360) باید برای نواحی چرخشی و پویا انتخاب شوند. چسب های اپوکسی در ترکیه با نام های چسب اپوکسی چوب، چسب اپوکسی برای مصارف عمومی، چسب اپوکسی مقاوم در برابر آب، چسب سرامیک چوب، چسب سرنگ نیز شناخته می شوند، در حالی که در دنیا با نام های چسب اپوکسی چوب، چسب چوب سریع، چسب سرنگ نیز شناخته می شوند. , چسب اپوکسی ضد آب, چسب سریع گیر.

D3

3. سوپر چسب، سیانوکریلات ها (چسب های سریع).

مهمترین ویژگی آنها اطمینان از چسبندگی بسیار قوی در مدت زمان بسیار کوتاه است. آنها اغلب برای چسباندن قطعات کوچک چوب به یکدیگر استفاده می شوند. آنها به طور گسترده ای در کارهای تعمیرات جزئی استفاده می شوند. یکی دیگر از ویژگی های مهم این است که فرآیند پرس را دقیق تر و سریع تر تضمین می کند. از آنجایی که می تواند سطح را نیز جلا دهد، می توان از آن به عنوان پوشش روی وسایل چوبی کوچک استفاده کرد. چسب های ژلی که با فعال کننده های شتاب دهنده استفاده می شوند، نتایج سریع تری دارند. چسب سریع Akfix 705، متشکل از ژل سیانواکریلات و اسپری شتاب دهنده، محصولی نجات بخش در مواقع سخت و زمانی که می خواهید نتایج سریع در مدت زمان کوتاهی داشته باشید. در ترکیه با نام های کیت ام دی اف، چسب ام دی اف، چسب میتر، چسب چوب سریع، رپید کو، چسب سریع، چسب قوی سریع، چسب مرمر سریع، چسب دو جزیی، چسب 2K نیز شناخته می شود. همچنین در خارج از کشور با نام های Fast Adhesive، Fast Glue، Instant Glue، Fast Stick، Stick Fast، Mitre Adhesive، Mitre Glue، 2K Fast Adhesive و غیره شناخته می شود.

705

4. چسب های مبتنی بر پلی اورتان. چسب چوب، چسب دریایی، چسب دریایی، چسب پایه;

می توان از آنها برای چسباندن تقریباً هر ماده ای به چوب استفاده کرد. (سرامیک، پارچه، شیشه، فلز، سنگ، فلز و چوب و غیره)  در مناطقی که به طور مداوم در معرض آب هستند، محصولات ضروری هستند. چسبندگی بسیار خوبی ایجاد می کنند و به خصوص بر روی اجزای عجیب و غریب چرب و موم دار چوب (ماهون) آسیبی وارد نمی کنند. چسب چوب Akfix PA370 PU راه حل هایی با کارایی بالا در این زمینه ارائه می دهد. در ترکیه به چسب چوب پلی اورتان، چسب کشتی پلی اورتان، چسب دریایی پلی یورتان، چسب پروفیل پلی اورتان، چسب دریایی، چسب دریایی شفاف، چسب زرد، چسب قایق بادبانی، چسب دریایی الیاف شیشه معروف است، در حالی که در دنیا به عنوان چسب دریایی شناخته می شوند. چسب چوب، چسب pu marine، چسب pu aqua seal، چسب pu چند منظوره، چسب pu سریع، چسب pu قهوه ای، چسب فلز سنگ چوب.

PA370

5. چسب مونتاژ پلی اورتان;

برای مونتاژ اجزای کمد و چسباندن کلیه مصالح ساختمانی رایج (چوب، ام دی اف، بتن، فلز) استفاده می شود. همچنین به عنوان ناخن مایع نیز شناخته می شود. برای بسیاری از سطوح متخلخل و غیر متخلخل در سازه ها و تعمیرات که نیاز به چسبندگی دائمی و قوی است مناسب است. بهترین محصول برای این نوع تعمیر، چسب مونتاژ پلی اورتان Akfix 610 است. همچنین به دلیل عملکرد ضدآب آن در مکان هایی مانند آشپزخانه و حمام قابل استفاده است.Even at temperatures up to 80°C bonding strength will not decline.
در ترکیه به عنوان چسب چوب، میخ مایع، چسب ساختمانی، چسب مونتاژ، کیت مونتاژ اجزای کمد، سیلیکون مونتاژ کمد، چسب گوشه آلومینیومی، چسب کف بلند نیز شناخته می شود. در دنیا با نام های چسب چوب، بدون میخ، بدون میخ، چسب مونتاژی، چسب ساختمانی، چسب pu اتصال گوشه آلومینیومی، چسب پایه، چسب pu زیر کف و چسب پلی اورتان شناخته می شود.

610

کلیدواژه : چسب چوب
mahyashimi
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *