چسب کاشی برای انواع کاشی و نحوه استفاده از آن

چسب چوب ، چسب کاشی ، بتن همه کاره ، ضد زنگ

کفپوش بخش مهمی از هر ساختمان است، زیرا زیبایی و جذابیت را به هر اتاق و در نهایت به خانه شما می بخشد. کاشی ها رایج ترین مواد مورد استفاده برای کفپوش هستند زیرا بسیار بادوام هستند و با قیمت ارزان تری در دسترس هستند. چسب کاشی نوع خاصی از چسب است که برای تثبیت کاشی در اطراف خانه استفاده می شود.

چسب کاشی مخلوط آماده ای است که از سیمان پرتلند، پلیمرهایی مانند اپوکسی و ذرات منتخب سنگدانه با افزودنی هایی به آن افزوده می شود تا خاصیت آن برای کاشی گذاری را بهبود بخشد.
چسب کاشی برای تثبیت کاشی روی دیوارها، کف، استخرها و غیره استفاده می شود که ممکن است دارای هر نوع بستری مانند سیمان، چوب، شیشه و … باشد که اساساً بر پایه سیمان، اپوکسی و پلیمر هستند.

در اینجا سعی شده است که مختصری در مورد چسب کاشی و انواع آن که صاحب خانه قبل از کاشی کاشی روی زمین شما باید بداند، توضیح دهیم.

چسب کاشی ماده ای انعطاف پذیر است که در اثر تغییرات رطوبت و دما منقبض نمی شود و ترک نمی خورد. از چسب کاشی برای جلوگیری از افتادگی و ریزش کاشی استفاده می شود. استفاده از چسب کاشی بسیار آسان است، زیرا کیسه های آماده موجود است و فقط آب باید مخلوط شود. چسب های کاشی پیش مخلوط هم اکنون در بازار موجود است. همچنین برای رفع یا جلوگیری از تراوش آب در زیر کاشی ها استفاده می شود.

چسب کاشی برای کف کاشی:
چسب کاشی مورد استفاده برای کفپوش کاشی های جدید عموماً چسب های کاشی مبتنی بر سیمان اصلاح شده پلیمری است که به صورت پودر موجود است و قبل از استفاده با آب مخلوط می شود. آنها در مقایسه با ملات سیمان-ماسه معمولی استحکام بیشتری دارند. آنها همچنین دارای خواص ضد آب هستند و می توانند برای استفاده در مناطق مرطوب مانند حمام، آشپزخانه، استخر و غیره استفاده شوند.
پلیمرهای مختلفی مانند اکریلیک، لاتکس، اپوکسی و غیره برای بهبود خاصیت چسبندگی آن اضافه می شود.

اکریلیک چسب کاشی را در برابر رطوبت مقاوم می کند. به طور کلی برای تثبیت کاشی های با اندازه های کوچک استفاده می شود. کاشی های سرامیک، کاشی های شیشه ای، کاشی های سنگ طبیعی و … به راحتی توسط آن ثابت می شوند.
لاتکس چسب کاشی را انعطاف پذیرتر می کند. برای استفاده بیرونی جایی که نیاز به حرکت است ایده آل است.
اپوکسی به افزایش سختی و استحکام چسب ها کمک می کند. چسب های اصلاح شده اپوکسی ممکن است به صورت داخلی یا خارجی استفاده شوند زیرا در برابر روغن ها، آب، اسیدهای رقیق، قلیایی ها و اکثر حلال ها مقاوم هستند. اپوکسی گران ترین و قوی ترین چسب کاشی است. چسب های اصلاح شده اپوکسی کاربردهای صنعتی دارند، مانند کاشی های ثابت که در برابر مواد شیمیایی و خوردگی مقاوم هستند.
نیکوتیل CCL از Fosroc، چسب کاشی جدید Roff توسط Roff، Perma R-poxy توسط Perma، Latapoxy توسط MYKLaticrete، Pure توسط Dubond و غیره چسب های کاشی پرکاربرد هستند.

چسب کاشی برای روکش دیوار یا تثبیت کاشی روی دیوار:
چسب‌های کاشی اصلاح‌شده با پلیمر که خاصیت لغزش‌ناپذیری دارند برای اعمال روی دیوارها استفاده می‌شوند. آنها آماده استفاده از چسب هایی هستند که قبل از استفاده با آب مخلوط می شوند. کاشی‌های سرامیکی و شیشه‌ای را می‌توان با استفاده از این چسب اعمال کرد.
چسب کاشی سنگ Roff توسط Roff، Sika Ceram Grey توسط Sika، Latifix 305 توسط MYKLaticrete، DU FIX توسط Dubond و … محصولاتی هستند که معمولا برای این کاربرد استفاده می شوند.چسب کاشی برای تثبیت شیشه و موزاییک:
برای تثبیت شیشه و موزاییک از چسب های مخصوصی که استحکام بالایی دارند استفاده می شود. همچنین می توان از آن ها برای تعمیر کاشی ها در مکان های زیر آب مانند حمام، استخر و غیره استفاده کرد. آنها عموماً به صورت پودر سفید رنگ در کیسه های 5 کیلوگرمی تا 25 کیلوگرمی موجود هستند. رنگ سفید به دلیل افزودن سیمان سفید است. اینها گران ترین چسب ها هستند.
چسب کاشی شیشه ای Roff توسط Roff، Nicotile GPX توسط Fosroc، Perma Glass Mosaic توسط Perma، Sika Ceram White توسط Sika، Power by Dubond و غیره محصولاتی هستند که معمولا برای این کاربرد استفاده می شوند.

چسب کاشی برای تثبیت کاشی های جدید روی کف کاشی موجود:
هنگام بازسازی کفپوش کاشی قدیمی، بسیاری از صاحبان خانه ترجیح می دهند کاشی های جدید را روی کفپوش کاشی موجود ثابت کنند. برای این منظور از چسب کاشی با خاصیت لغزش و عدم انقباض استفاده می شود. آنها از ترکیب پلیمرهای خاص با مخلوط سیمانی ساخته می شوند.
چسب کاشی ضد لغزش Roff توسط Roff، چسب ضد لغزش Perma توسط Perma، Sika Tilofix سیکا و … محصولاتی هستند که معمولا برای این کاربرد استفاده می شوند.

چسب کاشی برای تثبیت کاشی های جدید روی تخته سه لا یا پایه چوبی:
امروزه چسب های مخصوص کاشی در بازار موجود است که برای تثبیت کاشی روی کف تخته سه لا استفاده می شود. آنها چسب های مبتنی بر سیمان اصلاح شده با پلیمر هستند که برخی از مواد افزودنی در آنها اضافه شده است. آنها به شکل مایع در دسترس هستند و قبل از استفاده با چسب های ضد لغزش مخلوط می شوند. آنها دارای استحکام پیوند بالایی هستند که می توانند در مناطق مستعد ارتعاش استفاده شوند.
Roff ply master توسط Roff، چسب کاشی مایع Perma توسط Perma، Laticrete 73 توسط MYKLaticrete و غیره، معمولاً از چسب‌های کاشی برای این کاربرد استفاده می‌شوند.

اطلاعات کلی:
چسب های کاشی معمولاً در کیسه های 5 تا 50 کیلوگرمی موجود است.
امروزه چسب کاشی با خواص بهبود یافته مانند گیرش سریع و بدون انقباض نیز در بازار موجود است.
چسب کاشی با استفاده از ماله بریده بریده و با آب تمیز مخلوط می شود تا خمیری یکدست و بدون توده یا مواد خارجی بدست آید.
چسب کاشی در فضای خنک و بدون رطوبت نگهداری می شود.
تولید کنندگان محبوب چسب کاشی در هند عبارتند از:

کلیدواژه : چسب کاشی
mahyashimi
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *