چند نکته و ترفند و راهکار برای چسباندن انواع چوب + معرفی بهترین چسب چوب

چسب چوب ، چسب کاشی ، بتن همه کاره ، ضد زنگ

مطمئناً می خواهید این موارد را در طول پروژه های نجاری بعدی خود در نظر داشته باشید!

گاهی اوقات باز کردن نازل روی بطری چسب چوب سخت است، بنابراین یک تکه چوب کوچک با سوراخی در وسط آن ببرید و آن را بین نازل و بطری نصب کنید. دستگیره چوبی به راحتی قابل باز کردن و گرفتن است.

گاهی اوقات برای تعمیر چیزی فقط به کمی چسب حرارتی نیاز دارید. نوک چسب را با فندک ذوب کنید و چسب ذوب شده را روی تعمیر خود بمالید.

در اینجا یک راه عالی برای به حداقل رساندن آشفتگی هنگام چسباندن مجدد اتصالات وجود دارد – کافی است کمی موم خمیری روی سطوح تمام شده در کنار هر مفصل بمالید. این کار باعث می شود که چسب فشرده شده به سرعت تمیز شود زیرا چسب به موم نمی چسبد.

درپوش‌های روی برخی از چسب‌ها/چسب‌ها، مانند سیمان لاستیکی و چسب فوق‌العاده، عادت دارند که هر چقدر هم که تلاش می‌کنید و تمیز نگه‌دارید، گیر کرده یا چسبانده شوند. با آغشته کردن کمی ژله نفتی به نخ های لوله یا درب می توان از این امر جلوگیری کرد. شما فقط به کمی ژله نفتی نیاز دارید تا از آشفتگی بیشتر جلوگیری کنید.

حتما قبل از قرار دادن مجدد درپوش روی چسب، کمی آن را آغشته کنید تا از چسباندن کلاهک به مرور زمان جلوگیری شود. دفعه بعد که می روید از چسب فوق العاده خود استفاده کنید، می توانید به راحتی آن را باز کنید و مستقیماً کار کنید!

هنگامی که چسب روی یک پروژه نجاری فشرده می شود، استفاده از یک اسکنه برای برداشتن آن، پتانسیل ایجاد علامت گذاری و خراش روی سطح مجاور را دارد. راه حل یک نی نوشیدنی ساده است که با شکل گوشه مطابقت دارد و چسب اضافی را جمع می کند.

در اینجا نحوه ساخت این جعبه چسب برای مغازه خود آورده شده است:

تمام بطری های چسب خود را به صورت دایره ای با 1 اینچ بچینید. فاصله بین بطری ها
2 اینچ به قطر دایره اضافه کنید و دو 3/4 اینچ را برش دهید. دیسک های تخته سه لا.
مته 7/8 اینچی. سوراخ هایی در مرکز هر کدام.
قطرهای مختلف بطری را اندازه بگیرید و سوراخ های ذخیره سازی را در اطراف دیسک بالایی کمی بزرگتر از بطری ها دریل کنید.
دیسک ها را روی یک 12 اینچ طول و 7/8 اینچ بچسبانید. رولپلاک، با 5 اینچ. فاصله بین دیسک ها

در اینجا نحوه جلوگیری از خراشیدن چسب سخت شده روی میز کار آمده است. قبل از اینکه کار را برای چسباندن بچینید، یک ورق پلاستیکی ارزان قیمت و نازک نقاش را زیر آن قرار دهید. نکته جالب دیگر برای جلوگیری از چسباندن سنگ بر روی قطعه کارتان این است که آن را بچسبانید، سپس دو ساعت صبر کنید و مقدار اضافی آن را بتراشید. چسب در این مرحله هنوز قابل انعطاف است، بنابراین کار سریع و آسان است.

در اینجا یک نکته صاف برای پخش چسب نجار وجود دارد. یک تکه 1 اینچی را بلغزانید. عایق لوله قطر بر روی 4 اینچ. قاب غلتکی را رنگ کنید و از آن برای رول کردن یکنواخت روی چسب استفاده کنید. وقتی کار تمام شد، فقط عایق را دور بیندازید. دیگر نیازی به هدر دادن غلتک های خریداری شده در فروشگاه در یک کار یک بار مصرف نیست.آیا می دانستید که می توانید از تفنگ درزگیر به عنوان گیره استفاده کنید؟ برای چسباندن پروژه های کوچک مانند تخته برش عالی است. فقط چند تکه چوب یا مقوا ضایعاتی را در انتهای تفنگ درزگیر قرار دهید و سپس ماشه را فشار دهید تا فشار وارد شود.

آیا می دانستید که می توانید از تفنگ درزگیر به عنوان گیره استفاده کنید؟ برای چسباندن پروژه های کوچک مانند تخته برش عالی است. فقط چند تکه چوب یا مقوا ضایعاتی را در انتهای تفنگ درزگیر قرار دهید و سپس ماشه را فشار دهید تا فشار وارد شود.

بسیاری از چسب ها – مخصوصاً چسب چوب – می توانند تنها با یک چرخه یخ زدگی/ذوب شدن خراب شوند، بنابراین ایده خوبی است که آنها را در یک فضای گرم در ماه های سرد نگهداری کنید. حتی چسبی که یک شبه در ماشین باقی می ماند می تواند یخ بزند و آن را غیرقابل استفاده کند.

چسب‌های نجاری را که بیش از حد طراحی شده‌اند، تحمل نکنید. در عوض از بطری های خردل قدیمی استفاده کنید. آنها مسدود نمی شوند و می توانند به راحتی در بین استفاده ها دوباره آب بندی شوند.

از یک قوطی آلومینیومی برای مخلوط کردن اپوکسی در یک پینچ استفاده کنید. سطح صاف فلزی شکل مقعر دارد و همچنین لبه کوچکی در اطراف لبه دارد. با این حال بهتر است، هنگامی که مخلوط کردن و استفاده از اپوکسی را به پروژه خود انجام دادید، اجازه دهید خشک شود. سپس اپوکسی را می توان به راحتی جدا کرد و می توانید از قوطی برای کار بعدی خود برای مخلوط کردن چسب استفاده کنید!

اگر به یک قیف یکبار مصرف آسان برای ساختن نیاز دارید، ما راه حل مناسبی برای شما داریم. به سادگی دسته را از یک پارچ آب (یا شیر) گالن جدا کنید و از آن برای استفاده به عنوان یک قیف یکبار مصرف استفاده کنید. این قیف به شما کمک می کند تا هر چیزی را از چسب چوب باقی مانده گرفته تا روغن قدیمی موجود در برف دم خود تخلیه کنید.

چند نمونه لمینت رایگان در سفر بعدی خود به مرکز خانه بردارید و آنها را به عنوان پخش کننده چسب، سپرهای میخکوبی، شیم ها، خراش ها و جداکننده ها قرار دهید. یک بار از آنها استفاده کنید و ده ها راه دیگر را کشف خواهید کرد که آنها می توانند زندگی مغازه را بهبود بخشند.

سرنگ های خوراکی برای تزریق چسب چوب به شکاف های باریک برای تعمیر مبلمان مناسب هستند. آب داغ سرنگ را به سرعت تمیز می کند.

در اینجا نحوه تعمیر چسب بر روی اشیاء کوچک یا ظریف بدون نیاز به نگه داشتن آنها با دست تا زمانی که چسب خشک شود، آورده شده است. یک توپ از ترکیب مدل سازی Play-Doh را صاف کنید، پروژه خود را بچسبانید و آن را در خاک رس فشار دهید. این قطعات را تا زمانی که چسب خشک شود، کنار هم نگه می دارد!

 

این پایه چسباندن گیره را از همه زوایای یک نسیم می کند. 12 اینچی بخر نوک لوله را با فلنج های لوله در دو انتها ببندید و آن را به چند تکه 3/4 اینچی پیچ کنید. تخته سه لا قسمت بالای پایه را یک اینچ یا خیلی بزرگتر از پروژه برش دهید تا بستن آسان تر شود. اکنون، با بسته شدن پایه پایه روی میز کار، می توانید از هر زاویه ای روی گیره ها بچرخید.

برای جلوگیری از دردسر تمیز کردن و تراشیدن چسب خشک شده هنگام چسباندن لبه‌های تخته‌ها، قبل از گذاشتن چسب، نوار ماسک را در امتداد هر دو لبه تخته فشار دهید. به این ترتیب، هنگامی که گیره ها را سفت می کنید، چسب به جای چوب روی نوار پخش می شود.

از خراش دادن چسب خشک شده از روی میز کار و گیره های خود خسته شده اید؟ تکنیک بی نظمی معلم فروشگاه جان نلسون همچنین هنگامی که در حال چسباندن تخته های لبه هستید، سطح صاف و صاف را تضمین می کند.

ابتدا گیره ها را با روزنامه بپوشانید. سپس لبه های تخته را صاف کرده و بدون اینکه سفت شوند داخل گیره ها قرار دهید. روزنامه را روی هر دو انتهای پانل تا کنید و به آرامی 3/4 اینچ گیره کنید. تخته های چوبی پهن چوب سخت در بالا و پایین هر انتها با گیره های C 1-1/2 اینچ. حالا به طور متناوب همه گیره ها را سفت کنید (ابتدا همه گیره های میله و سپس گیره های C). تخته‌های چوبی از لغزش تخته‌ها به بالا و پایین جلوگیری می‌کنند، زیرا گیره‌های بزرگ‌تر را سفت می‌کنید، بنابراین تخته‌ها در همان تراز با خشک شدن چسب باقی می‌مانند.

بعد از 20 دقیقه، چسب نیمه سفت شده روی پانل را با یک لیسه رنگ جدا کنید. روزنامه زیر میز از لکه دار شدن گیره های فلزی روی چوب در جایی که چسب را لمس می کند جلوگیری می کند و چسب فشرده شده را می گیرد تا میز کار تمیز بماند.

کلیدواژه : چسب چوب
mahyashimi
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *